SINAV HAZIRLIK
PROFICIENCY HAZIRLIK
 

Proficiency (Yeterlik) sınavı, üniversitelerin kendi ihtiyaçları doÄŸrultusunda kendi bünyelerinde hazırladıkları yabancı dil seviye tespit sınavıdır.

Bazı üniversiteler (BoÄŸaziçi gibi), dinleme yetisini test ederken bazı üniversiteler (Ä°TÜ gibi) bu bölümü sınavlarına dâhil etmeyebiliyorlar.

Yapılacak en akıllıca iÅŸlerden birisi, baÅŸvurulan üniversitenin Proficiency sınav örneklerini önceden edinip sınav öncesinde EN AZ 10 deneme sınavı çözmektir.

Proficiency, TOEFL gibi standardize edilmiÅŸ bir sınav deÄŸil; aksine, kurumsal bir sınav olduÄŸundan her üniversite kendine göre bir yeterlik ister. Ä°TÜ Yeterlik sınavına hazırlanmak BoÄŸaziçi'nin sınavına hazırlanmakla eÅŸ deÄŸildir ya da YTÜ' ye hazırlandığınız tekniklerle Ä°TÜ'ye hazırlanamazsınız. Yani, hazırlanırsınız da, sonuç sizi memnun etmeyebilir!!!

Şu anda yapılmakta olan yeterlik sınavlarının önemli bir ortak özelliÄŸi bulunmaktadır: YÜKSEK SEVÄ°YEDE OKUMA YETÄ°SÄ° ve KELÄ°ME BÄ°LGÄ°SÄ° gerektiren sorular!

ÇoÄŸu insan lisansüstü eÄŸitime kabul edildiÄŸini öÄŸrendiÄŸinde yeterlik sınavına çalışmak için yeterli zamanlarının olmadığını görüyor!

Proficiency EÄŸitim Sistemimiz
Öncelikle kurumumuzu ziyaret edin ve uzman öÄŸretmenlerimiz tarafından hazırlanan ve yürütülen Ä°ngilizce seviye tespit sınavımızı alın.
Her üniversitenin kendisine ait hazırlık atlama sınavları Discover AR-GE departmanında mevcuttur. Seviye tespit sınav sonucunuzu ve üniversitenize ait Hazırlık Atlama sınav içeriÄŸini inceleyen eÄŸitmenlerimiz ihtiyaç analizini yaptıktan sonra sizi en uygun programa yönlendirmekte ve hedeflenen baÅŸarıyı izletecekleri yol doÄŸrultusunda baÅŸarınızı garanti altına almaktadırlar.
Sizde daha fazla vakit kaybetmeyin ve gelin Discover’ın uzman kadrosu altında eÄŸitiminize baÅŸlayın.